| Mirunikuuu a întrebat:

De ce Facebook postează lucruri în numele meu? Sau cel puțin, ceva quizz-uri se postează de unele singure.

Răspuns Câştigător
| Mary012 a răspuns:

Pentru ca atunci cand eu(ca si mie mi s-a intamplat) sau tu ai facut acele quizz-uri ai acordat niste permisiuni de care ori nu ai fost atenta ori nu ai stiut ca poate posta in numele tau. Acum trebuie sa stergi aplicatia aia de este instalata. intra pe Facebook mergi in setari apoi la aplicatii si dezinstaleazao.(trebuie sa fie ceva legat de quizz-uri)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca are dreptul, este forumul lui FaceBook nu al tau, si pot posta ce vor, unde vor si cand vor.
Nu-ti convine, poti sa ceri inchiderea contului de pe FB si sa-ti faci tu un forum personal.
Terbuie sa invatati sa nu mai pretindeti lucruri de la altii, in situatia in care nu aveti nici un drept de autor, sau vreun titlu de propietate.
FaceBook-ul nu este al vostru, TPU nu este nici el, fiti bucurosi ca vi se permite sa postati, respectati regulile impuse de ei, iar daca nu va convine, puteti chiar sa cereti inchiderea contului, si sa parasiti forumul.