| colombo1 a întrebat:

De ce in unele documente scrise in word (2003/2007) nu imi apar semnele diacritice ci numai niste patratele, ATUNCI CAND DESCHID UN DOCUMENT SCRIS CU DIACRITICE DE PE ALT CALCULATOR? trebuie modificat ceva la setari (mentionez ca am word 2007, XPSp3, daca conteaza). mersi

3 răspunsuri:
| colombo1 explică:

Mentionez ca pot scrie cu diacritice, dar nu le citeste cand deschid un document scris cu diacritice la alt calculator

| colombo1 explică:

Daca mai intampina cineva o problema asemanatoare eu am rezolvat instaland European Union Expansion Font.bafta!

| anmardany a răspuns:

Problema e de la fontul ales, mai exact stilul de litere, ori nu il decripteaza / decodeaza sau ma rog cum se zice... singura solutie e sa il faci intr-un notepad lasat pe default si sa il muti sa vezi daca iti face aceeasi figura, daca tot asa inseamna ca e posibil sa nu aiba limba romana windowsul incorporata, cea ce e cam ciudat...