| anonim_4396 a întrebat:

De ce la noi, George de la BCR este rostit în limba engleză și nu romana de către operatorii băncii?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te opreste sa ii zici numele in Romana?

| Frank51 a răspuns:

Pentru ca de ce nu.

| gabicoo a răspuns:

Păi pentru că în română i s-ar zice Gogu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma gandesc ca pentru a suna mai profesional si mai,, americanesc"

| Eisenheim a răspuns:

Acum nu mai mergi la muncă mergi la job și zici adidas la picioare dă'porc și George sună mai cool când îți iei banii din cont laughing de asta

| Răzvi42 a răspuns:

Ca suna mai bine, asta e singurul motiv. Si daca l-ar fi chemat Vasile tot in engleza il citeau.