| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea copiilor de la mate-info nu dau bacul la materia la alegere a profilului scris din biologie?

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pentru ca bio e de toceala si majoritatea de la mate-info vor sa invete logic

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca la profilul de mate-infor nu se studiaza bilogia.

| Zaygon a răspuns (pentru Violleta2022):

Se face pana in clasa a 12-a bio.winking

| Catrice a răspuns:

Pentru ca nu au nevoie de biologie mai departe.
Pentru ca nefiind pe științe ale naturii, profesorii nu insista cu materia.

| Ineys a răspuns:

Din punctul meu de vedere, biologia nu are ce cauta la mate-info. Mi se pare o prostie si bine fac cei care nu dau BAC-ul la ea.

| Zaygon a răspuns:

Te-ai dus la mate info, inseamna ca vrei ceva in domeniul asta. Vrei medicina/farma si asa mai departe? Ti-ai gresit clasa baiatul meu.

La bio ai de ales Bio 9/10 sau Bio 11/12.

La info e doar materia din 9-11(si din 11 doar basic). Mult mai logic, nu ai teorie de tocit. Daca lucrezi constant nu prea ai ce invata nou pentru bac. Mi-am luat bacu la info cu 10 si am facut in clasa a 12-a in semestrul 2 5 variante de bac dar am lucrat probleme pentru mine.

| StrongHeart a răspuns (pentru Zaygon):

Si la limba romana cand ai de gand sa dai bacul?

| Zaygon a răspuns (pentru StrongHeart):

Stai linistit ca l-am luat si pe ala.winking Btw am corectat raspunsul. De obicei autocorectul de pe TPU isi facea treaba. Noroc ca atunci cand scriu cod compilatorul semnaleaza ca nu exista cuvantul.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una la alegere dintre bio, fizica si chimie.