| alinionutz670 a întrebat:

De ce mi-se tot deregleaza ora la pc? si ce as putea sa-i fac?( eu de fiecare dta cand pornesc pc ul trebuie sa setez ora...)

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Schimbă bateria de Bios, dar măcar să fie asta problema dacă era bateria de bios îți scria la pornire checksum error, dar mai degrabă ai bifat actualizare online a orei și de aceea.

| georgedanielc a răspuns:

Pai.seteaza ora anul si zona in care esti.eu banuiesc ca este setat pe alta zona si de acea se schimba- ora globala ma refer

| LoLMario a răspuns:

Pai asa pateam si eu...Baga-te in control panel si cauta sa setezi acolo ora

| pelleradu a răspuns:

Orice pc are o baterie separata, care mai trebuie schimbata din cand in cand, il poti duce la un service sa tio schimbe nu costa foarte mult aprox 20 -30 de lei

| LoLoZaurusRobert a răspuns:

PC-ul are o baterie mica in el... la bios. Daca aia nu e acolo/e stricata/e foarte veche... se deregleaza ora. Bateria aia mentine ora constanta.