| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se tot inchide telefonul la un soc cat de mic( la o zdruncinatura normala[chiar si in buzunar]) mentionez ca trebuie sa il zgatai un pic sau sa ii scot bateria si sa bag iar sa porneasca...(mentionez ca e nokia 5130 xpresmusic) ce are?

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

Cel mai probabil ai vreun contact slabit sau dezlipit dar se poate sa fie si vreo problema de soft. Fa totusi o constatare la un service ca sa afli exact cauza.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Du-l la un service autorizat pentru verificare!
Pa, pa.

| dudutm a răspuns:

Din cate zici tu o fi de la baterie. Si eu aveam problema asta cand nu statea fixa bateria. Incearca cu alta baterie si vezi daca se mai stinge, daca da cumperi alta...

| AndradaAndradaAndrada a răspuns:

Poate ca bateria nu e bine fixata. Daca e asa, e normal ca la socuri sa se deplaseze putin (bateria) si apoi sa se inchida telefonul. Presupun ca asta e...
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

| danyceltare a răspuns:

Din partea mea poti sa il arunci la gunoi.