| n33bunaticu97 a întrebat:

De ce nu ma pot concentra atunci cand vreau sa invat? tot timpul gasesc altceva de facut. Cum ma pot concentra?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Toata lumea are problema asta la inceput si concentrarea tine de autoeducatie.
Insa pentru a-ti usura munca, incearca sa indepartezi orice sursa care ti-ar putea distrage atentia. Inchide calculatorul, inchide televizorul, ai grija sa fie liniste in camera, iar apoi te poti apuca de invatat.

1 răspuns:
| Tina2001 a răspuns:

Buna puppy dog eyes si eu am trecut prin assta. Pur si simplu, nu puteam sa ma concentrez. Totusi invatam, dar mecanic, nu logic puppy dog eyes Atunci pe moment stiam, dar urmatoarea zi la test. thinking! Trebuie sa te aduni putin. Sa-ti faci un program :3 Poate sa te culci putin, pentru a-ti reveni happy Mintea ta e incarcata cu prea multe amanunte si nnu te poti concentra la unul singur. Incearca sa nu te gandesti la nimic altceva decat la lucruri importante happy
Bafta :* funda?