| alexcuamare123 a întrebat:

De ce Revolut le cere oamenilor adresa locuinței?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vor sa afle unde stai si sa-ti fure averea. laughing Si unde-ti trimit cardul?

| Frank51 a răspuns:

Nesimțiți ăștia de la revolut, cum își permit...

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Google vinde datele personale pe banii,revolt la fel,vezi sa nu trezești cu salariul zero pe card,totul este o hoție, minciuna,ipocrizie și Facebook vinde date și TPU și orice aplicație, mesajele date și primite, răspunsuri, locație, totul, cokies aia ce sunt? Programe care te urmăresc Non stop, google înregistrează și apeluri voce, cer locație sa vadă ba asta folosește vpn,după ce pui ei le vinde la eMAG, sunt interconectate, vorbeam cu unu pe mess despre sa cumpăr CV ce crezi reclame și pe whatup la fel, nu e nimic criptat, asta e democrația, te invit sa vezi prin câte modalități te urmărește google, revolt, Facebook sau orice aplicație

| Sn4k3 a răspuns:

Daca te referi la transfer bancar, nu este neaparat necesar sa o treci.

| Brizbriz a răspuns:

Pentru ca iti face cont bancar SI iti trimite cardul acasa

| goguPatent a răspuns:

Nu e normal ca orice entitate care umbla cu bani sa aiba toate datele de identificare ale clientilor?

| RefinedStrings a răspuns:

Fiecare companie (Facebook, Google, Revolut) are un regulament, un contract cu termeni și condiții. Nimeni nu obliga utilizatorul sa își dea adresa de acasă. Daca acesta nu vrea poate sa nu o dea și nu va beneficia de serviciile Revolut. Dar când dai comanda de card, la ce adresa vine?
Dar dacă de exemplu pierzi cardul. la ce adresa vine? Și etc.