| canazar94 a întrebat:

De ce sa ma apuc sa fac bani? dispun de vreo 3000de euro si am si scule pentru confecionat metali si cunostinte in domeniu fier forjat,de fier forjat ma ocum si acum dar e cam nasool pentru ca e multa concurenta, care are o idee mai buna?

11 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Poti sa te apuci sa faci porti, balustrade, scari interioare exterioare, la inceput o sa iti fie mai greu da dupa o sa mearga. Daca ai si sculele de ce sa nu incerci? Pana te apuci de altceva doar pe scule dai aia 3000 de euro.

| Violleta2022 a răspuns:

Dra cu legalitatea afacerii cum stai?

| anonimg a răspuns:

Ar trebui să vizitezi târgurile din localitățile din jur. Unde nu are nimeni fier forjat în târgul acela să iti ocupi un loc cu diferite obiecte făcute de tine, cu mai multe cataloage pe care să le poti lăsa doritorilor, si cu carti de vizită. In acel catalog printre alte poze sa fie si lucrări făcute de tine.

Sunt unii care au luat fonduri europene pentru dezvoltarea afacerilor lor.

| minrest a răspuns:

Am eu, dar pentru ca nu e bine sa lasi ideile sa zboare liber, iti trimit raspunsul in mesaj.

| minrest a răspuns (pentru canazar94):

Ti-am trimis mesaj aici pe TPU, nu pe Facebook. Daca avem pe TPU functia asta, ce sa mai intram pe Facebook.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu rezisti decat daca lucrezi la negru si ai de lucru numai vara.

| xerxes1 a răspuns:

Fa-ti publicitate mai buna.
Eu astept de 3 luni pe unul sa-mi faca doar portile.
3000 de ron.
Si are de lucru mult.

| canazar94 explică (pentru xerxes1):

De unde esti? ti le fac eulaughing

| xerxes1 a răspuns (pentru canazar94):

Ploiesti.
Am dat deja jumatate din bani.

| GoguDeFer a răspuns:

Pai. Daca stai la sat, apuca-te sa faci lopeti, greble, furci. Bunicumeu asa facea si uite ca ne-a lasat 2 vile si mini-fabrica lui de facut respectivele unelte laughing