| SansyBoy a întrebat:

De ce se produc cutremurele mai puternice seara și noaptea? De ce nu ziua? E din cauza temperaturii? Chiar sunt curios. rolling on the floor

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu exista nici baza reala, stiintifica la ce ai scris tu, si daca exista vreau sa vad si eu de unde ai luat informatia. Cutremurele sunt complet la intamplare. Nu urmeaza vreun tipar si nu exista o perioada care sa favorizeze aparitia cutremurelor.

| Claucs a răspuns:

Salut! Nu prea are cum sa fie o coincidenta atat de frecventa.
Probabil se produc noaptea doar ca sa ne scoale din somn laughing.
Sau poate are legatura cu atractia gravitationala a lunii.

| Ana765 a răspuns:

Nu exista vreun criteriu pana acum cum ca cele mai multe cutremure se petrec noaptea. Pura coincidenta pana acum