| anonim_4396 a întrebat:

De ce toata lumea vorbeste despre Apocalipsa peste tot(retele de socializare)? Ca doar noi nu prindem apocalipsa.

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Înseamnă că știi când se va intampla dacă afirmi așa ceva. De curiozitate, când este?

| RAY a răspuns:

Majoritatea sunt tampiti, o mica minoritate are ceva creier

| CodrutElian1990 a răspuns:

Doar bigotii religiosi vorbesc despre asa ceva si conducatorii sectelor religioase pentru ca au ocazia si motivul sa-si atraga adepti.

| Apokales a răspuns:

Probabil din cauza pandemiei. Oricum, imi place cand unii spun ca se duce dracu' lumea asta. Atunci oamenii iau masuri si se intampla doar lucruri bune. Ai observat ca atunci cand este stare de razboi, natiunile evolueaza spectaculos de repede si eficient?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In Apocalipsa sunt cuprinse toate evenimentele care au avut loc, care au loc si care vor avea loc de la scrierea ei si pana la revenirea Domnului Isus. Chiar daca nu vom fi in viață la revenirea Domnului Isus, tot vom trai aceste evenimente care vor avea loc in timpul vieții noastre prezise de Apocalipsa.

| relian a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Si daca la venirea Domnului cui spui tu,n-o sa mai fie nimeni in viata,ce apocalipsa va fi?laughing darama ala Pamantu,distruge ce mai gaseste sau ce se intampla in cazul asta,sa nu mai fie nici un om in viata,hai ca asta ar fi tare de tot,apare ala pac pac, bum bum am venit sa va halesc, se uita in stanga, nimeni, se uita in dreapta nimeni, se uita in jos pauza laughing vorbeste ala de unu singur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde?
Eu n-am mai vazut nimic de cand cu 2012, asteroizi, calendarul Mayasilor. Pune niste linkuri concret sa vedem si noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindcă tot ce visează noaptea vorbesc ziua, aberații, și un taximetrist cu care vorbeam de covid afirmase ceva de genul ca vine sfârșitul lumii, au luat-o pe aratura mulți de la acest virus, au luat-o razna unii ce sa mai. unii asociază pandemia cu sfârșitul lumii, adevărul e ca, cam asa arata zici ca o venit apocalipsa laughing lucruri de genu' sa mai întâmplat de a lungul istoriei, nu este ceva nou, nemaivăzut. chestia e ca, va dura o vreme buna pana sa scăpăm de acest virus blestemat, vor da coltul mulți oameni din păcate. Sfarsitul lumii vine atunci când fiecare moare invidual.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu credeam ca ești creștin.

| anonim4536 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce trebuie sa fie un sfarsit al lumi?
Dumnezeu a facut lumea asta ca sa o sfarseasca la un momendat?
Nu cred.E ca si cum eu mi as face o casa doar pentru ca sa o demolez

| anonim_4396 explică (pentru anonim4536):

Și în 2000 se preconiza și în 2012 cu calendarul mayas, sfarsitul o veni da nu cand credem noi.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Sunt realist.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Propaganda asta este de cand lumea e lume.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Asa este.

| relian a răspuns (pentru anonim4536):

Dar casa ta la un mom dat se va face ruina,deci va avea un sfarsit laughing indiferent cat de bine o sa o intretii, daca nu tu, urmasii tai sau cand o fi, tot se va sfarsi acea casa, nu crezi? Totu are si un sfarsit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teoretic daca erupe vulcanul yellowstone atunci ar fi posibil sa vina sfarsitul lumii fiindca am intra ani de zile in era glaciara, dar acest vulcan erupe odata la cateva sute de mii de ani asa ca sunt sanse foarte mici. In rest deocamdata nu ne pandeste nici un pericol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, n-ar fi rau.
E greu cand pierzi un om drag, atunci consider ca e potrivit sa zici ca a venit sfarsitul lumii.
In rest, daca ar veni, ar fi insesizabil, pentru ca oricum e o anarhie.

| Mopmop a răspuns:

Apocalipsa vinde...

| AndrElle a răspuns:

Cine știe.

| xXVranceaXx a răspuns:

Același subiect, același rezultat.
Nu se întâmplă, doar se menționează.

| Anonimata345 a răspuns:

Pai,e pe aproape..Ghețarii se topesc.și alte efecte.