| Bogdan201739 a întrebat:

De ce unii youtuberi care nu au nici 1000 de abonati comenteaza la un video al unui youtuber mai mare chestii de genul
"Dati un like la comment daca vrei ca acest youtuber sa ajunga la acest coment" Sau " da un like la coment si ma abonez la tine?

Cu ce ii ajuta aceste like-uri? Pentru ca si asa nu sunt la videoclipurile lor, sunt doar la comenturi.

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Stai calm, ca eu am vazut o fata youtuber (youtuberita), care avea 51 de abonati, dar nu avea nici macar un singur videoclip pe canal, si in descriere scria ceva de genul :"Vreau multi abonati".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stii de ce (desi suna cam inutil)? Ei fac asta ca sa apara comentariul cat mai aproape la comentarii si ca sa ii fie vazut canalul de cat mai multi oameni... Cam inutil, deoarece iti faci abonati prin munca, nu prin milogeala. Cativa abonati in plus nu ajuta mult la situatie.

| Betty12345678 a răspuns:

Ii ajuta la fel cum ii ajuta si like-urile pe Facebook pe unii, sa para mai cool, nu neaparat ca vor sa arate ceva prin canalul lor de Youtube.