| RainOfColors a întrebat:

De ceva timp ma suna cineva de pe numar ascuns, raspund, si apoi nu imi apare in istoric apeluri. Am incercat sa ma sun eu de pe numar ascuns de pe alt telefon (cu #31# in fata) imi apare in istoric, deci nu e nimic de la telefonul meu. Stiti cumva de ce se intampla asta? Multumesc mult.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este telefon fix declarat "neinformabil", nu apare numarul. De pe mobil, daca seteaza "numar ascuns" sau ceva asemanator (depinde de meniul telefonului), iar nu apare. Anunta "serviciu clienti, la ei apare numarul in orice conditii. Probabil va trebui sa depui si o cerere, dar merita sa scapi de probleme.

| RainOfColors explică (pentru anonim_4396):

Dar am mai fost sunata de pe numar ascuns insa, in Istoric Apeluri nu imi apare numarul ci "Necunoscut" sau "Ascuns". Insa, de data aceasta imi apare ca si cum nu as fi fost sunata, nu imi apare nimic. Asta mi se pare dubios :S

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainOfColors):

Da, normal apare "necunoscut" sau "numar lipsa". Chiar si mie mise pare ciudat. Adevarat, nu stiu cum este cu numerele din strainatate. Poate ei au altfel. Cel mai bine este sa anunti compania de telefoane. Daca nici cu ei nu rezolvi (depine din pacate si de operator), pune telefonul sub urmarire. Este cea mai buna si sigura solutie. Ai incercat sa nu raspunzi? Poate atunci ramine ceva sa poti dovedi.

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Cred ca acea persoana care te suna are activata o optiune altfel nu-mi explic. Sfatul meu e sa suni la serviciu clienti si sale explici situatia.

| Ella00x a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.Nu o sa dureze mult. Funda?

| RainOfColors explică (pentru Ella00x):

Dureaza deja de destul de mult timp, aproximativ o luna.:S nu chiar in fiecare zi, dar destul de des.

| Ella00x a răspuns:

Suna la serviciul clientii si intreba.La mine a durat vreo 2-3 saptamani.Succes!

| LoLZ21 a răspuns:

Ce telefon ai? big grin

| RainOfColors explică (pentru LoLZ21):

Samsung Galaxy Y, conteaza?:S

| LoLZ21 a răspuns:

Eu am avut Samsung Corby si avea un fel de setare a telefonului... Atunci cand tineai apasat pe butonul de volum suna cineva cu necunoscut si nu se auzea nimic. Este ca un fel de farsa. Si la mine a durat ceva pana m-am prinslaughing