| Raimondo99 a întrebat:

De ceva timp pe ecranul monitorului apar la text niste dungi albe( nu stiu cum sa le explic mai bine, sunt ca niste umbre spre partea dreapta a ecranului, nu sunt lungi, sunt de culoare alba ca si textul).
Am verificat mufele, chiar le-am scos si introdus din nou, am instalat si driverul de la placa video si au mai disparut dar in meniul start tot mai apar (tot la text). Pcul l-am curatat de curand si i-am dat si restart(nu pentru dungi ci pentru memoria plina si nu mai functiona asa de rapid). Chiar nu stiu ce sa-i fac.
Placa video: GTX 1050,
Astept orice idee sau solutie.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Raimondo99 explică:

S-ar putea. Nu-mi dau seama daca nu vad. Fa o incercare cu alt monitor! Depinzand de situatie se poate si repara. Numai sa nu coste mai mult decat trebuie. La 200 lei reparatia nu mai merita sa-l repari ca oricum se va duce. 50-100 lei mai merita.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie verificat monitorul pe alt PC sau laptop. S-ar putea sa fie dusa placa lui video. Daca nu este vinovata placa din PC. Poti sa o incerci cu un monitor imprumutat de la un prieten, vecin, etc.

| Raimondo99 explică (pentru Salontanul):

Aveti dreptate, o sa incerc, m-am uitat mai indeaproape la monitor si scoate un țiuit din spatele acestuia, cred ca trebuie sa il schimb, nu?

| Raimondo99 explică (pentru Raimondo99):

S-ar putea. Nu-mi dau seama daca nu vad. Fa o incercare cu alt monitor! Depinzand de situatie se poate si repara. Numai sa nu coste mai mult decat trebuie. La 200 lei reparatia nu mai merita sa-l repari ca oricum se va duce. 50-100 lei mai merita.