| roby223 a întrebat:

De curand am descoperit ca vrajitoria si vrajitoarele exita, eu nu am crezut niciodata in asa ceva dar aparent exita.
Asa ca eu vreau sa stiu acum daca exista vanatori de vrajitoare, mi-ar face placere sa le fac o vizita

19 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si ai putea sa ne spui... cum ai aflat tu asa, de odata, ca exista?

| Wr3nch a răspuns (pentru DoarBogdan):

O fi mers la una, a facut hocus-pocus si la lasat fara banilaughing Ca pe Zavoranca fara Porsche. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Wr3nch):

Pare foarte convingator laughing

| roby223 explică (pentru Wr3nch):

Alea sunt niste sarlatance si doar prostesc oamenii pentru a face bani, Dar vrajitoria ii reala

| roby223 explică (pentru DoarBogdan):

Am cunoscut o persoana care ii Wiccana sau cum naiba ii zice, cauta mai multe despre Wicca si Paganism si o sa vezi

| DoarBogdan a răspuns (pentru roby223):

Deci din 7.826.798.182 de oameni de pe Pamantul asta, ai cunoscut o persoana care are denumirea aia... spusa de tine. Si esti convins ca ea chiar ar fi vrajitoare. Interesant thinking

| roby223 explică (pentru DoarBogdan):

Cauta pe wikipedia ce ii wicca

| Yrem3119 a răspuns (pentru roby223):

Nu neaparat daca dai in carti pacalesti oameni! Sunt femei care dau, au har si spun adevarul. Eu dau in carti si de cate ori am dat asa a fost sa stii.

| Wr3nch a răspuns:

Nu nenea ca nu mai suntem pe vremea inchizitiei lul.

| StrongHeart a răspuns:

Numai incuiatii nu cred in ele.Cum mai e la Hogwarts? Spune-i lui Dumbledore ca il saluta romanasu' cu puii de dragon.

| Digikey a răspuns:

Exista in capul tau.

| roby223 explică (pentru Digikey):

Din pacate exista si in realitate

| Wr3nch a răspuns (pentru roby223):

De ce din pacate?

| Digikey a răspuns (pentru roby223):

Vezi sa nu te transforme intr-un broscoi.

| roby223 explică (pentru Wr3nch):

Eu sunt agnostico-ateist, nu cred intr-un Dumnezeu religios dar cred in bine si rau, iar vrajitoarele nu reprezinta binele

| Wr3nch a răspuns (pentru roby223):

De ce nu, este si magie alba care vindeca.

| roby223 explică (pentru Wr3nch):

Vrajitoria ii vrajitorie, si nici o persoana nu ar trebui sa o practice, parerea mea

| VasilicaPuscas a răspuns:

Salut, scrie-mi pe privat. Am informatii care s-ar putea sa te intereseze.

| alexandraad a răspuns:

Chiar exista, cele care fac farmece și vrăji. Fac numai rău.
Ideea e ca nu e chiar așa cum vedem in desene, magie și alte prostii, sunt chestii mai ciudate.
Poți afla dacă ai de la un preot cu har.
Eu n-am crezut in așa ceva pana nu mi s-a întâmplat. nu doresc nimănui. Am găsit fix in perna pe care dormeam. Dar sunt diferite locuri unde le poți găsi