| Oliwer123 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un Samsung Galaxy s7 edge si imi este putin cam frica sa il bag in apa (bazin) la vara, e posibil sa pacesc ceva daca il tin maxim cateva secunde pentru a face poze? Chiar daca are certificatul acela IP68 tot este putin cam teama ca se v-a strica pe loc. Astept mici pareri.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu faci prostia sa il bagi in apa. mai stiu pe cineva care in vara asta a intrat cu el in apa si cateva zile nu a mai avut un telefon functional. daca ai luat un s7 da-i utilitatea unui telefon nu cea a unui scafandru. eu unul nu as face asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are ce sa pateasca, doar sa il usuci bine dupa ce ai scos telefonul din apa!
Scrie ca este certificat IP68 si rezista la apa (sa nu-l arunci intr-un loc cu apa sarata laughing )

| Sarcopt a răspuns:

Nu te sfătuiesc, alții şi după căteva ore de uscare le dădea eroare la încărcare. Baftă

| iAMVi a răspuns:

Da-i inainte, daca se strica il duci in garantie, doar nu ei se lauda ca e rezistent?

| Oliwer123 explică (pentru iAMVi):

Faza e ca garantia nu acopera eventualele defectiuni din cauza apei, scrie foarte bine si in contract.

| iAMVi a răspuns (pentru Oliwer123):

Atunci sa suga un falus Samsung pentru asta laughing