| grigor3 a întrebat:

De obicei se pastreaza prieteniile din liceu? adica peste 10 ani mai vorbesti cu aia de erai prieten acum 10 ani? dar nu zic sa vorbesti prin faptul ca vorbesti o data la o luna sau o data la o spatamana, aproape zilnic zic!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mai rar sa pastrezi prieteniile din liceu, daca nu reusiti sa va vedeti incet o sa se stinga prietenia dintre voi, isi intemeiaza o familie, o sa va vedeti din ce in ce mai putin si la un momentdat nu o sa mai tineti legatura deloc.

Am avut prieteni in liceu cu care petrecem fiecare weekend impreuna, incet am crescut, am inceput sa vorbim din ce in ce mai rar si de la un momentdat ne trimitem un SMS de Craciun si de Paste si un apel de revelion.

| Parmalat a răspuns:

Se pastreaza doar o parte, in general cele bazate pe interese si pasiuni comune. Adica prietenii adevarate, nu colegialitati.

| Sonic2070 a răspuns:

Depinde de persoane, am prieteni cu care vorbesc zilnic din genreala si din liceu nu rolling on the floor

| CinevaCurios24 a răspuns:

Depinde de caracter si de cat de stransa e prietenia. M-ai usor ti-ai raspunde la o intrebare cu o intrebare: Cat de mult mai tii legatura cu colegii din 5-8?

| Lexi27 a răspuns:

Nu cred!
Dupa liceu fiecare isi cam vede de drumul ales.
Poate ca daca sunteti foarte apropiati si va intelegeti foarte bine sigur o sa vorbiti des
big grin big grin big grin