| Bogdan2304 a întrebat:

De unde as putea invata sa fac animeuri?

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Cauta mai multe tutoriale pe Youtube pentru desen ( NU doar pentru anime, si animeul e un desen). Eu personal recomand Draw with Jazza (te invata sa faci maini, nasuri, ochii, siluete si cel mai important CARACTERE )

| MentalDisorder2 a răspuns:

Animeurile sunt desene animate. Daca stii sa desenezi in stilul anime, si ai rabdare ca dureaza mult sa faci un singur minut de animatie.
Cei care fac animatii sunt de obicei mai multi vreo 10-15+ de oameni care lucreaza la ele fiecare desenand cate o secventa si dupa printr-un program unesc toate desenele si iese animatia.

| Bogdan2304 explică (pentru MentalDisorder2):

Animeurile nu sunt aceeasi cu desenele animate. Si eu vreau sa desenez nu sa fac seriale

| Dumnesao a răspuns (pentru Bogdan2304):

Ba da un desen animat ce crezi ca e? mai multe desene care unite dau se animeaza(dau inpresia ca exista miscare)... exact asta se intampla si intr-un anime ..acum inteleg ca tu te referi la faptul ca un anime este facut in japonia dar procesul de creare este acelasi.

| Bogdan2304 explică (pentru Dumnesao):

Eu nu vreau sa fac desene animate si sa desenez animeuri sau personaje in stil maga pe hartie