| NevastuicAaA a întrebat:

De unde procura artificiile cei care le vand prin oras?
Adica...trebuie sa le ia ei de undeva(mult mai ieftine).

10 răspunsuri:
| angelicsin a răspuns:

Importatori autorizati (logic) dar acestia nu vand oricui

si de fapt nu le cumpara, sunt doar platiti sa le vanda

depinde unde locuesti sunt locuri de unde poti cumpara engros, in Bucuresti stiu doua. complexul comercial Flora si Europa

| NevastuicAaA explică (pentru angelicsin):

Si eu de unde as putea procura artificii de la producator? Jud.Suceava

| Allinn a răspuns:

Cei care le vand in oras le pot achizitiona de pe internet. Adica oricine le poate achizitiona.
Sau sunt unii care le iau direct din fabrica si le vinde mai scump!
Fundaa? happy

| NevastuicAaA explică (pentru Allinn):

Poti sa imi dai un site?

| angelicsin a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Nu poti, acestea nu se produc in Romania din cate stiu eu este ilegala productia acestora. si un importator LEGAL nu va vinde unei persoane fizice doar persoanewlor juridice care au autorizatii de procurare si distribuire pentru asta, cat despre Suceava nu am nici cea mai vaga idee, si nu cred ca exista sit-uri la noi de unde poti cumpara sau chiar daca ar fi su sunt dispuse sa comunice sau sa efectueze tranzactii cu persoanele fizice

| NevastuicAaA explică (pentru angelicsin):

Si totusi astia care vand de unde le cumpara?
Toti tiganii vand artificii.laughing

| angelicsin a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Mda. si pe toti ii alearga garda. intelege ca ei nu le cumpara de nicaieri, sunt platiti de altii sa le vanda si primesc cota parte la vanzare, si in cel mai probabil caz cei care ii angajeaza sunt chinezi care aduc in tara illegal astfel de artificii