| anonim_4396 a întrebat:

De vara trecuta mi se intampla un lucru ciudat. De fiecare data cand ies in oras, cel putin de 5 ori pe zi vad o persoana pe care n-o cunosc (nici daca vreau, nu cred, ca ma pot intalnii asa des cu o persoana in fiecare zi cand ies), care se uita fix in ochii mei (si eu la fel), fie ca e in masina sau la cativa metrii de mine. Am impresia ca vrea sa-mi spuna ceva. Azi noapte, la 2:30 veneam de la cineva printre blocuri, si mergeam pe strada ca pe trotuare era polei si masini parcate, si ma gandeam ca ar fi chiar culmea sa vad acea persoana, la ora aia tarzie, si ma pufneste rasul, cand vad ca din spate se apropie o masina cu viteza normala, mie mi s-a parut ca e un taxi, dar cand se apropie de mine, reduce putin viteza (treubia sa faca curba la dreapta), si cand ma uit mai bine, e chiar persoana respectiva, si am obervat ca capul ii era indreptat spre directia fetei mele (nu cred sigur, era intuneric). Ce poate insemna toata chestia asta? Mie mi se pare ciudat si usor amuzant. Voi ce parere aveti? happy

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

E posibil să fie un admirator secret dar mi se pare un pic exagerat. Un admirator secret de obicei îţi trimite flori, cadouri, bomboane etc. dar nu te urmăreşte. Nu e foarte amuzant, să ştii. Ar putea să fie cineva care te urmăreşte, într-adevăr. Nu ştiu dacă e nebun sau nu însă ar trebui să îl opreşti şi sa vorbeşti cu el. Dar ai grijă să fii într-un loc public, nu singură şi nu noaptea la 2:30. Nu poţi stii cine e şi ce are în cap. Ai mare grijă nu care cumva să păţeşti ceva. Independent de faptul că locuieşti într-un oraş mic, trebuie să te interesezi cine e şi să nu tratezi acest lucru ca pe o glumă. An nou fericit!

Psihoyounger

12 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Mai de graba cred ca incetinit masina ca trebuia sa faca curba la dreapta. A, si e baiat. Dupa expresia fetei si el pare surprins cand ma vede. Mi se pare ca-i coincidenta, deoarece locuiesc intr-un oras mic. Nu prea cred ca ma urmareste, n-are de unde sa ma cunoasca. Cu siguranta nu e nebun (asta stiu sigur). E un om de afaceri mai tanar parca.

| antonia09 a răspuns:

Cu siguranta voi va cunoasteti dintr-o viata anterioara. Asta ar fi singura explicatie, din moment ce nu va cunoasteti reciproc.

| Gregory a răspuns:

Salutare! Este posibil să fii o persoană cu un grad de energie şi receptivitate destul de mare, şi de aceea să fie atras de tine. Cel mai bine ar fi să consulţi un bioenergoterapeut. Cunosc eu unul foarte bun în Bucureşti. Dacă eşti interesat, trimite-mi un mesaj privat.
Să vă aducă noul an tot ceea ce vă doriţi!
Distracţie plăcută de revelion şi spor la pregătiri! happy

| Spintecatorul a răspuns:

Pentru Loreta: Daca ar avea un 'admirator secret' nu ar urmari-o asa.
Eu zic ca cel mai bine ar fi cand mai intalnesti persoana respectiva sa voresti cu ea/el si o sa afli cce vrea de la tine.

| sorin a răspuns:

Poate te urmareste, din moment ce ai zis ca a incetinit masina deci pe tine te "cauta" si nu cred ca atunci cand v-a intersectati este numai ca asa a fost sa fie.Sigur vrea ceva de la tine. E fata sau baiat?

| sorin a răspuns:

Pai atunci opreste-l odata cand ai curaj si intreaba-l daca are ceva cu tine sau pur si simplu e o coincidenta si vezi ce parere are si el despre situatie.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Ai grija ca poate e vreun nebun.Am patit eu cand eram mica. M'a urmarit un barbat cam de 30-40 d ani pana am ajuns cam prin fata blocului.Norocul meu este ca m-am intalnit cu o vecina si m-am dus langa ea.Inca ma sperie gandul ca ar fi putut sa ma prinda din urmaworried.Si chiar avea fata de nebun, inca tin minte...si a trecut mult timp de atunci.cam 8 ani.

| kanajambe a răspuns:

Poate ai vreun admirator secret sau cineva care te urmareste si vrea sa te cunoasca. Ori e vreun nebun care umbla dupa tine, ar fi bine sa mergi insotita mereu, nu se stie ce se poate intampla :*

| kanajambe a răspuns:

First4my : este posibil sa fie vreun admirator, am spus asta pentru ca nu s-au specificat detalii(varsta, ocupatia)persoanei.Ar fi bine, insotita desigur sa il intrebi daca e o coincidenta ca va vedeti mereu sau are ceva de spus happy
Pupici:*:*

| kanajambe a răspuns:

ALege un raspuns castigator happy

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Foate ciudat. e fata sau baiat? tu esti fata sau baiat? poate vrea ceva de la tine, din moment ce zici ca a redus viteza. daca tu esti fata, poate vrea sa iti faca ceva(nu te speri). poate intr-adevar vrea sa iti zica ceva. daca si noaptea la 2:30 te-a urmarit inseamna ca vrea cu adevarat sa iti zica, sa iti dea, sa iti faca ceva. din ce zici tu mie nu mi se pare a fi o coincidenta. oricum, ai grija, nu poti sti ce se intampla. poate vrea sa te raspeasca sau cine stie ce alte minunatii.ai grija!

| drbear a răspuns:

Persoana... e de sex opus?
Sunt prea precise descrierile ca sa fie o halucinatie happy E posibil sa ai un admirator/adimiratoare. Ce ar fi sa opresti persoana respectiva si sa ii vorbesti?