| flavius1022 a întrebat:

Dece nu-mi arata programul de pe DvD atunci cand il bag in unitate,

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca DVD-urile sunt pentru filme, nu pentru programe, iar in unitate militara nu este permisa vizionarea neautorizata a DVD-urilor, in timpul programului.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce ai pe el. Sau mai curata laserul de la unitate cu un cd de curatare.

| PainTech a răspuns:

Ce program ai pe DVD mai exact? Discul e cumparat sau,, ars" acasa?

| flavius1022 explică (pentru PainTech):

NU,nu ie ars, dar cand bag dvdul in unitste nu-mi apare nimic

| PainTech a răspuns (pentru flavius1022):

A arde ( to burn ) = a copia programul pe un DvD/CD.

Daca :

1. Dvd e facut acasa, incearca o viteza mai mica la scriere si selecteaza bine setarile. Exista o diferenta in modul in care se scrie un fisier.img/.iso si fisierele obisnuite!

2. Dvd e cumparat : Verifica daca programul este pentru PC sau pentru alte dispozitive ( consola, masina ). Cauta informatii pe site producatorului sau du-te cu el inapoi in magazin.

| octav005 a răspuns:

Pai ce program sa iti arate? cel cu care deschizi acel DVD?