| anonim_4396 a întrebat:

Deci. Am mai pus intrebarea dar e ok.
Am un pistol de lipit cu silicon și când il pun în priză, se încălzește și curge siliconul fără să îl ating, curge continuu. E de la jumbo cu 20 de lei.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Așa fac ele. Siliconul, odată încălzit, nu rezistă să stea țeapăn și se scurge.

Bagi pistolul în priză, imediat ce s-a încălzit bine, lipești ce-ți trebuie, apoi îl scoți repede din priză și îl lași cu vârful în sus să se răcească. Aceasta, am observat, că este cea mai ok soluție.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa stricat arunca l si cumpăra altul, 20 lei dai 20 lei face o chinezarie de 2 lei. Nu il mai folosii ca poate lua foc.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Așa face de cand l-am cumparat.

| xerxes1 a răspuns:

Eu am un Bosch platit destul de mult si tot la fel face.
Cand se incalzeste, plasticul topit vine la vale.

| D3I3 a răspuns:

Curge incet sau tare? Daca incet, e si normal ca e lichid.