| RapidFC a întrebat:

Deci, din ce-am aflat, UK a ieșit din UE. Îmi trebuie pașaport ca să trec granița acolo? Am o prietenă care cică n-a avut nevoie de el. Eu vreau să lucrez în UK și nu știu dacă e necesar să-mi fac unul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai aflat in mod gresit, Marea Britanie nu a iesit inca din UE, nici macar nu s-au inceput negocierile si aceste vor dura cca 2 ani, asa ca regulile privind calatoria sunt aceleasi ca pana acum, respectiv poti calatori si cu carte de identitate.

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Uk nu a iesit din ue.

| DamienArmitage a răspuns:

U.K. nu poate iesi din U.E. mai devreme de vara lui 2019. Deci, du-te linistit. happy