| Nyya a întrebat:

Deci mama a pus parola pe calculator.Cum o pot >afla?

35 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu poti! big grin

| doctorandus a răspuns (pentru lpavel):

Google Kon-boot. Nici macar nu te mai intereseaza ce parola are.

| untu a răspuns:

Nu ai decat sa discuti frumos cu mama ta si puneti-va in acord cu ea si iti va da parola sau iti va debloca chiar ea calculatorul! Este foarte grijulie mama ta si te iubeste foarte mult, mai mult decat oricine! Ascult-o pe ea, sa faci ce zice ea si va fi mult mai bine pentru tine!

| Nyya explică (pentru untu):

Mda daca e o mama buna nu l-a fi blocat! Fratele meu de 22 de ani a convins-o sa-l blocheze

| GABRYEL234 a răspuns (pentru Nyya):

Ba si eu am parola da din cauza ca m-a prins mama ca ma uitam la mia khalifa si altele

| anamariarot a răspuns:

Din ce raspunsuri ai mai dat pe aici, sigur esti in perioada aia de "rebeliune" si razvratire din adolescenta. Trebuie sa te faca intr-un fel sa o asculti si avand in vedere ca scrii aici, ai acces la internet. Fii mai deschisa fata de ea si explica-i frumos de ce nu esti de acord cu ea in anumite privinte, fara sa te rastesti sau sa vorbesti urat. O sa ii multumesti peste cativa ani, crede-ma, iar asta ti-o zic din proprie experienta. Prietenii aia cu care stai tu mereu afara nu iti sunt atat de prieteni pe cat crezi, iar cand o sa mergi la liceu/facultate, o sa va salutati din mers cand va vedeti si atat.

| danutzu96 a răspuns:

Presupun ca ai windows. Cu slax sau kali linux se poate scoate (sau inlocui) usor parola, prin editarea fisierelor unde se stocheaza parola criptata. Dar, ca sa faci asta iti trebuie ceva cunostinte despre sistemele de operare windows si linux.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Păi... Iti spun cum făceam eu : Puneam telefonul să înregistreze video in asa fel încât camera sa bata la tastatură ( telefonul il făceam in asa fel încât sa nu se vadă) si pe urmă o chemăm si eu pe maică-mea să pună parola si motive se găseau ( teme, școală, proiect imaginar la o materie pe care se punea 10 laughing, înțelegi tu. Si pe urma după ce tasta parola luam înregistrarea si încercăm să pun aceeasi parolă care se vedea in înregistrare. Îți spun ca nu o să iasă din prima decât cu multă atenție. Baftăwinking

| Dumbi a răspuns:

Mama ta a facut acest lucru cu un scop, ori ascunde ceva, ori pentru binele tau. Nu e vina ei, ca tu esti obsedat/a de pc, mai iesi si tu pe afara la aer liber. Uneori tehnologia asta te controleaza ea pe tine, inloc sa fie invers.

| Nyya explică (pentru Dumbi):

Nu,l-a blocat pentru ca se crede autoritara.Eu stau NUMAI afara.

| AnKuXor a răspuns (pentru Nyya):

Te pot ajuta eu, ce Sistem Operativ are? Windows XP, 7, 8, 10?

| untu a răspuns (pentru AnKuXor):

Nu ai cum sa o ajuti! Imposibil!

| AnKuXor a răspuns (pentru untu):

Ai auzit de CMD trick? Sau Administrator default password? Daca nu stii nu vorbi degeaba.

| Nyya explică (pentru AnKuXor):

Windows 7

| AnKuXor a răspuns (pentru Nyya):

Cand esti la pagina de login unde pui parola, apasa ctrl+alt+del apoi la username scrii Administrator si apesi enter.

| AnKuXor a răspuns (pentru Nyya):

Daca nu intelegi cum vezi video aici https://www.youtube.com/watch?v=4RS0m5mxwkw

| Dumbi a răspuns (pentru Nyya):

E cam frig sa dormi afara… Chiar asa autoritara e incat sa te tina sa dormi seara, afara? laughing
Pai atunci zi si tu ca ai nevoie de facut o tema, un proiect, ceva si s-ar putea sa nu fie acasa si sa nu ai atunci acces la calculator. Si asa o sa ti-o dea…

| Nyya explică (pentru AnKuXor):

Si asa aflu parola da nu o sterg.nu?

| Nyya explică (pentru Dumbi):

I-am zis ca am nevoie de tema si a zis sa plec ca sa puna pw big grin

| Nyya explică (pentru Dumbi):

Nu dorm afara happy

| Dumbi a răspuns (pentru Nyya):

Prea exagerata… Am o colega care i-a iesit media 9.40 si ceva(parca) si maica-sa i-a luat telefonul laughing
Tatal tau ce zice despre asta? E de acord, in general tatii nu sunt asa exagerati. Incearca sa o convingi, numai e ca pe vremea lui Ceasca' cand numai barosanii aveau calculator…

| Nyya explică (pentru Dumbi):

Mie mi-a iesit media 9.86 si anul trecut 9.93 si cica mi-a scazut ca nu am invatat(si este adevarat, dar nu asta conteazahappy )Da frate...Ar trebui sa se bucure ca nu am ramas repetenta

| Dumbi a răspuns (pentru Nyya):

Eh… bun venit in lumea noastra, eu nu invat niciodata si ma descurc, invat doar la materiile importante engleza si romana, restul… deschid caietul si ma asculta, cam asa e la mine laughing niciodata nu m-a prins compiind la teste sau cand ma asculta, am miscari de "ninja".

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Si matematica este importanta!

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

Cred ca stiu si eu sa imi dau seama daca e un patrat sau un cerc, sau sa nu ma pacaleasca la magazin. Nu prea am nevoie in viata de multe lectii din materie, si cum e si la Chimie… mai ales asta de a 8a, inutila… sau poate profa e de vina ca nu stie sa ne faca sa intelegem…

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Trebuie sa inveti bine la toate materiile pentru a putea sa mergi mai departe la liceu sau la facultate!

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

Eu ma descurc, am prietenul meu caietul, care nu ma lasa singurel la greu. Serios la toate? Eu am nevoie doar de engleza si romana in lumea asta, in rest ma doare fix in …

| SorinelF86 a răspuns:

Intreab-o frumos care e parola

| ionutborcea a răspuns:

Prima data cerei sa iti scrie parola fate ca nu o vezi apoi dupa ce te-o pune fa asta.
Pai daca ai windows 7 fa asta dai la pe alea 5 lini albe care inseamna wifi s-au cabulu ce folosesti dai click stanga dai pe reteaua ta care esti conectat click dreapta proprietati
si cauti acolo unde scrie NETWORK SECURITY KEY SI APOI dai pe Show Character si aia e parola funda?

| SorinTăriceanu a răspuns:

Ia-o pe ghicite big grin

| gabriellitta a răspuns:

Daca mama ta sta la calculator asta inseamna ca poti sa o afli foarte usor adica:iti pui telefonul intr-un loc fara ca mama ta sa il vada dar telefonul sa filmeze in timpul in care mama ta scrie parola. cam asa ai putea sa o afli sau sa o rogi frumos sau daca nici asta nu merge nu ai ce sa faci

| GABRYEL234 a răspuns:

Pai ai putea ca un ninjalau sa stai in spatele ei cand scrie parola (adica cand vre sa se uite pe Facebook) si pac! ai parola.zic asa ca la mine e cu Facebooku stii.NINJALAU laughing sau ii zic ca o sa o f*** in gura daca nu ti-o spune
SPER CA TE-AM AJUTAT

| anamariarot a răspuns (pentru GABRYEL234):

Tu sigur vorbesti asa cu maica-ta, da... Pana iti manjeste o sovietica peste fata de uiti cum te cheama