| T0X1kSkuLL a întrebat:

Deci mi-am instalat placa video ASUS GeForce® GTX 750 Ti, 2GB GDDR5, 128-bit, ma joc 3-4 ore toate bune si frumoase si ma gandesc sa dau castile jos, le dau si din unitate se auzea un fel de ȚIUIT cateva secunde apoi se opreste si dupa 3-4 minute se aude iarasi.Deci de ce TIUIE asa?

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ar putea fi o problema grava... Spune configuratia PC-ului si ce sursa ai!

| CPAElites a răspuns:

Raspunzi ma? Daca ai o sursa PETARDA de 50 lei s-ar ca Placa video cat si alte componente sa nu apuce revelionul!

| T0X1kSkuLL explică (pentru CPAElites):

Operating System: Windows 7 home premium 64-bit
CPU: Intel core i5 4460 @ 3. 20ghz
Ram: 6, 00GB Dual-channel DDR3 @799MHZ
Motherboard: ASRock h81m-vg4
Si sursa de 550 W.

| CPAElites a răspuns (pentru T0X1kSkuLL):

"Si sursa de 550 W"
Spune modelul!

| CPAElites a răspuns (pentru T0X1kSkuLL):

Te-am intrebat CE SURSA AI! Nu cati watti scrie pe eticheta...

| kalex a răspuns:

Poate sa aiba mai multe cauze. Ventilatorul de la sursa, de la procesor sau de la placa video. Mai intai deschide PC-ul si uitate daca nu se atinge vreun cablu de vreun ventilator.