| VasileRapidistu13 a întrebat:

Deci nu e trol,am inteles de la cineva si m-am contrazis,a zis ca viata grea e frumoasa si viata usoara e urata, deci ca sa inteleg daca muncesti in constructii, pe santier o sa fii super fericit iar daca iei banii pe frecat menta in parlament sau oriunde la stat unde e usor e bine, make sense?

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, make sens. Ca viața să aibă sens ai nevoie de o direcție și un sens. După ce le ai, ca să poți înainta în viață, trebuie să te lupți cu problemele care apar pe drumul vieții. Dacă ai tot ce îți dorești de-a gata, nu ai pentru ce să trăiești.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Da,aveti dreptate, analizand asta dar depinde de la om la om eu de exemplu si daca as avea toti banii din lume tot am alte targeturi laughing so? si oricum chiar si un om care are de toate poate sa aiba ca target gen sa isi intretina familia, deci nu e bai.Si intervine o contradictie aici sa zice ca banii aduc fericirea daca ai banii in ce cantitate vrei tu si nu esti fericit inseamna ca banii nu aduc fericirea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Azi poți câștiga bani mulți și ca avocată sau altceva.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi doresc bani multi, anonimule, doar socializez si aflu parerile altora, nu sunt mort dupa bani, putin imi pasa

| gabicoo a răspuns:

A mai fost unul ca tine aici pe TPU! Alex Dorinel îi zicea! Punea câte 20 de întrebări pe zi așa cum faci și tu! Până la urmă adminii l-au banat!

Ți se pare cunoscut?

| VasileRapidistu13 explică (pentru gabicoo):

Pe culoarea ros albastra se brigada noastra si pe fanii lu steaua toata viata, esti oaie din turma, sunt rapidist cinstit, nu ne-0am inteles nciiodata bine cu oile.

| gabicoo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Sper că știi cu ce pasăre (și etnie) sunt comparați rapidiștii!

Eu nu țin cu FCSB așa cum adevărații olteni nu țin cu echipa Olguței! Deci care oi?

În concluzie mergi la aeroportul internațional Făurei și ia-ți zborul!

| VasileRapidistu13 explică (pentru gabicoo):

Ne faceti tigani de fiecare data,iti transmit ca insulta-i neputinta exagerata, voi sunteti aceia care in zadar incearca sa spele prin minciuna o istorie patata, ati aranjat zeci de campionate, Ceuausescu a inviat, a inviat beleaua si a dat comunicat sa castige steaua, campionate castigate pe spatele lu ceausescu, Rapidul e cea mai curata echipa din Romania, sunteti adusi cu tancurile din Rusia.

| gabicoo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Ia-ți zborul spre Antarctica! Se pare că e singurul continent unde nu ați ajuns! Voi rapidiștii!

| VasileRapidistu13 explică (pentru gabicoo):

Echipa comunista, sa nu uitam magariile pe care le-ati facut in 2006 uita-te prietene https://www.youtube.com/watch?v=dXG2Rxst3NQ&ab_channel=CosmoKramer uita-te sa vezi aici aranjamente, dar v-a mers bine ca asa e toata tara pe hotie.

| VasileRapidistu13 explică (pentru gabicoo):

Cand ai pile si esti hot o duci bine, arata-mi un campionat luat pe merit al vostru, Rapid are 4 toate curate, de multe ori pe locul 2, pierdut locul 1 de multe ori cu japca pentru ca vin smecherasii cu oameni din spate.

| gabicoo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

În realitate nu mă interesează fotbalul și nu țin cu vreo echipă, dar te-am provocat ca să văd cât te duce capul! Și văd că nu te duce deloc!

Nu uita: Rămâi câine până la moarte! Augh! Augh! Augh!

Fraiere!

| VasileRapidistu13 explică (pentru gabicoo):

Atunci de ce te bagi daca nu iti place? nici eu nu m-am mai uitat in ultimii ani, dar daca stiu ceva sigur ma bag, oricum asa sunteti toti stelistii va dati suporteri dar vedeti meciuri 1 la 3 ani si ala in UCL si ala pana ia primul gol.

| gabicoo a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Văd că ai ceva doar cu steliștii! De Dinamo nu zici nimic? Nu te-au amendat niciodată milițiștii? Nu ți-au tras bastoane peste spinare la nici un eveniment?
Câinele e unul din dușmanii naturali ai ciorii! De foame o prinde și o mănâncă!
Oile nu au nimic cu acele nobile zburătoare! Pasc doar iarbă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stat nu stai degeaba și muncești mult dacă ești pleavă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pompieri la fel e pleava, la jandarmerie e pleava, la poliție 80% sunt pleavă, în armată sunt pleavă.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Pompierii sunt pleava? hai ca la jandarmi din cauza ca meseria lor implica batai pe strada sa zicem ca sunt ''pleva'' dar nu pompierii, judecatoriii? au salarii foarte mari si in afara ca sunt suspusi la niste riscuri nu e deloc greu, politia locala pleava? au salarii de 4000-5000lei si poftim uita-te pe strada sa vezi ce fac, si nu prietene daca vii cu argumentul ca nu lucrezi tu sa stii nu e bun, nu trebuie sa lucrez ca sa am cat de cat o parere avizata la fel cum nu trebuie sa ma duc pe Marte sa-mi dau seama ca nu exista viata avansata ca la noi ca e ilogic, am fi luat demult contact cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fapt divers - au ajuns atât de rău procurorii și judecătorii că statul le dă 3 lei ca să plătească rate la niște gunoaie de apartamente noi luate în rate.

https://romania.europalibera.org/......46440.html

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Omule judecatorii si procurorii au salariile foarte mari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Judecători și procurori nu câștigă așa mult comparativ cu alții.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Dvstra stiti, fiecare e cu parerea lui, e parerea mea sunt liber sa cred si sa fac ce vreau atata timp cat nu jignesc pe nimeni, daca dvstra credeti ca judecatorii iau salariu mic e ok, daca eu cred ca e mare e ok.