| Kanghu a întrebat:

Deci va rog, am o problema grava. Am acum un virus care domina prin calculator. Am instalat si avastu, iar virusu o generat niste erori si acum nici ala nu mai merge. mi-o stricat si firefoxu, nici in My Computer nu ma mai lasa sa intru decat daca ma chinui. Nu ma lasa viruselul asta sa bag nici Windows nou. Ce sa fac? Am si un lag imens si nu mai poate face nimic. Problema sa intampla de ceva timp dar pe atunci virusu era inofensiv, doar imi restarta PC-ul uneori si atata. Eu ma gandeam sa scot un hard disk(am 2) si sa il rezolv cumva si pana atunci il folosesc pe asta. Windowsu e pe ala vechi, este vreo problema? Am incercat mai multe chestii dar viruselu imi blocheaza si tastatura pana ajunge la bara aia unde de incarca Windowsu. Va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Virusul nu are treaba cu instalarea, imediat dupa pornire dai Dell, intri in bios samd!

| GeorgeRadu a răspuns:

Du-te la un specialistwinking

| Zara_8585 a răspuns:

Cheama pe cineva sa iti reinstaleze windows-ul! uite am un pliant si iti voi da nr de contact.Numele dumnealui este Adrian Pirtu nu iti cere mai mult de 30 ron pentru diagnosticare depanare si instalare Telefon: 0769. 571. 748 iar e-mailul dumnealui este : Adrian, Pirtu@yahoo.com
Succes cu virusache!