| Cataliciiii a întrebat:

Deci va rog din suflet sa ma ajutati. Am un samsung I5500 si de la vodafone mi-am activat optiunea aceea cu 5 euro si am si 15 mb. Dar nu merge de nici un fel. Am facut totu am activat netu dupa am intrat la ei pe site.nimic nici cu Adaugare Apn nu a mers. mi-am resetat telefonul si tot asa.
Am gasit dupa ca trebuie sa activez pachet de date straight face Am cautat peste tot si nu am gasit Optiunea pachet de datestraight face... La Wirless si Retea - Retele mobile- si aici imi apare Nume puncte de Acces [APN care l.am inceercat si nu a mers] Si Operatori de retea.Si aici am intrat si nu a mers.

Intrebarea mea este: Unde pot gasi in setari PACHET DE DATE straight face? ca eu nu gasesc!

6 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Daca ai primit mesajul cu setarile intri la wireless si retea/ retele mobile, si acolo activezi prima de sus e utilizare pachete de date. si atat, nu trebuie sa faci tu nicio setare pe la apn sau unde ai zis ca ai umblat happy

| Cataliciiii explică (pentru eandopuncttk):

L-am primit...Si candam intrat pe el zicea ca nu mai e valabil [ Precizez ca prin Wi-fi in casa dar vreau si in alte parti]

| T7uk a răspuns:

Intra la setari de internet si vezi ca sunt mai multe retele la mine sunt urmatoarele - Vodafone Live(care este de abonament)
- Vodafone Live Pre(care este de cartela PrePay)
Apoi trebuie sa selectezi Vodafone Live Pre si iti va merge netul.Asa am facut eu la telefonul meu.

| Cataliciiii explică (pentru T7uk):

Nu imi apare nicaieri asacrying. Doar Vodafone Ro am dat si tot nu merge

| Roxin a răspuns:

Buna.am avut si eu i5500...la inceput aceeasi problema am avut.Dai la setari wireless si retea, Apn si la apn dai restaurare setari initiale. Dupa care iti merge perfect.Degeaba bagi tu setarile de la ei.ele sunt deja preinstalate pe telefonhappyO zi buna sa ai

| XxSimoneexX a răspuns:

Din cauza ca ai resetat tot telefonul ai pierdut si conexiunile la intrenet. Va trebui sa mergi la ei si sa ti le facahappy