| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau sa călătoresc cu trenul gratis cu carnetul de elev dar anul acesta am trecut am 10-a și carnetul este vizat pe 2020-2021.
Trebuie sa îl vizez și pe 2021-2022 chiar dacă abia a început anul? Gen suntem înca în 2021 deci mna

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Păi cu ce altceva dovedești că ești în continuare elev? Common sense bro...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa mergi si singur la secretariatul scolii si ceri sa iti puna viza pe carnet.

| NunuNini a răspuns:

Normal ca trebuie vizat. Anul scolar nu este identic cu anul calendaristic.

| Dekle a răspuns:

Da, trebuie, de obicei, ți-l cere dirigintele la început anului...că sa l vizeze