| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau sa imi cumpar ochelari 3d, problema este ca am auzit ca iti trebuie monitor anumea pentru a viziona filme 3d impreuna cu ochlari 3d, eu am un monitor samsung led -full hd si placa video ati hd tot full hd, conectare hdmi, pot viziona filme 3D? sau imi trebuie ceva pentru monitor, ceva de transmisie?[funda]

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Da, pentru a viziona clipuri 3D ai nevoie de un monitor care sa suporte o frecventa de 120hz, daca ai mai putin de 120hz degeaba te uiti la un film 3D nu se vede deloc bine. 120hz (120 refresh-uri de la monitor/tv pe secunda)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba un specialist, sau du-te intr-un magazin Samsung sau etc. si intrebare. Mult noroc!