| Br3tanicu a întrebat:

Din punct de vedere a sigurantei atunci cand esti pe strada, in locuri publice etc. Germania e mai sigura ca si tara noastra?

7 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Depinde de bombe

| RAY a răspuns:

Posibil ca da, cel putin mie nu mi-a fost teama sa merg singur prin Stuttgart, faza cu mulsulmani e ca in fapt cei care fac atentate sunt cetățeni de religie islamica nu cei care vin de dincolo, deci nu cred ca cei din siria reprezinta un pericol, depinde si unde in Germania ca si ia e mare

| BuLaNNNeL a răspuns:

Daca e sa ti-o iei, daca e vreunu cu "capsa pusa" ti-o da si pe o insula populata de doar 2 persoane, tu si el, intelegi? laughing nici politia nici armata nici nimic nu sunt clarvazatori sa intervina inainte de a se comite o infractiune, intelegi? Nemtii sunt mai educati, dar au si ei betivanii lor, rasistii lor etc.

| venividivici2017 a răspuns:

Datorita islamizarii masive a Germaniei, nu mai poti spune ca Germania este o tara sigura.Germania este o tara pe lista teroristilor, o tara importanta pentru teroriati alaturi de Anglia si Franta!

| Dolores214 a răspuns:

Germania e din toate punctele de vedere mai sigura și ești mai siguranță în Germania

| suntserios a răspuns (pentru Dolores214):

Clar, a avut chiar si.mai putine atentate decat Romania... ahhhh stai, in Romania anul asta nu a fost niciun atentat, in Germania vreo 5. Din toate punctele de vedere e mai sigura... absolut

| Mikiass a răspuns:

NU! Esti mai sigur in Romania. Problema aici nu e ca organele de ordine publica ar fi mai bine pregatite sau mai stiu eu ce, dar Romania noastra nu va fi vizata niciodata de vreun atac terorist. In privinta vreunui tembel care vrea sa deranjeze ordinea publica sigur se descurca si Politia Romana la asa ceva.