| anonim_4396 a întrebat:

Diploma de studii (daca liceul este ultima scoala terminata cu bac luat) este diploma de bacalaureat sau trebuie sa fie un alt act?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fara bac doar liceu (12 clase terminate)
Cu bac (o licenta in plus) sau inca o bucata de carton pe langa diploma de liceu. Bacu e util pentru facultate sau pentru a continua calificarile in cateva domenii.

| Frank51 a răspuns:

Există diplomă de bacalaureat, diplomă de absolvire, diplomă de licență, toate sunt diferite.

| alina2k18 a răspuns:

Da, diploma de bac.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, este diploma de bacalureat. Aia atesta automat ca ai făcut 12 clase și ai și examenul promovat.