| redefinedPAIN a întrebat:

DOAR PENTRU CEI CE SE STIU BINE LA CALCULATOR!

Am reinstalat windowsul, si cand intram intr-un joc, imi apareau ceva linii colorate pe ecran, si apoi am reinstalat windowsul iar, si acum cand vreau sa instalez placa video, nu merge, sau cand vreau sa sterg driverul de la Unistall, se restarteaza computerul.

Ce sa fac? Nu cred ca e din cauza windowsului.

1 răspuns:
| Dannyjj a răspuns:

Asigura-te că driverul este compatibil cu placa video și cu windowsul care este instalat(xp, vista, win7, de 32 sau 64 bit).

Restartează calculatorul, când pornește calculatorul, apasă F8 până apare "windows advenced options menu"
->alegi Safe mode, apasă Enter,
->și după ce a intrat în safe mode(apare acel desktop din modul sigur(safe mode)), acum a mai rămas să instalezi driverul pentru placa video.