| daniela97D a întrebat:

Doresc sa transfer niste bani la cineva in Germania. Ar fi mai bine sa transfer la banca sau sa fac eu cu aplicația? Imi e teama sa nu greșesc ceva pe aplicație și nu stiu daca sau dau transfer in lei sau sa selectez euro. Cum ar fi mai bine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca zici ca iti e teama si nu stii, e clar ca ti-ai argumentat sa mergi la banca, in detrimentul aplicatiei, si asta e si ce vrei sa auzi. Vrei sa iti confirmam opinia ta.

Realitatea este ca pe aplicatie vei salva niste timp, ca nu mai faci drum pana la banca. In afara de aceasta chestiune, e unul si acelasi lucru.

| daniela97D explică (pentru anonim_4396):

Oare imi percep un alt comision dacă merg la banca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru daniela97D):

Slabe sanse sa fie o diferenta.