| adela2012 a întrebat:

Dupa ce ma dau cu fond de ten, la vreo 2-3 ore mi se ingrasa tenul foarte rau, se vede ca si cum as fi data cu crema pe fata. Stiti cumva de ce si ce trebuie sa fac in privinta asta?

3 răspunsuri:
| Omis a răspuns:

Trebuie sa folosesti un fond de ten mat

| xBanKai a răspuns:

:/ Salut. inainte de a te machia este recomandat sa te speli pe fata :/ gandeste-te ca si pielea respira si dupa ce ca ai microbi pe fata ii mai si astupi acolo cu toate. de farduri. Sfatul meu este sa cureti locul apoi sa faci ce vrei
P.S mai bine ai ramane naturala, eu te-as lua de nevasta mai degraba naturala decat cu,, tinci pe fata'' laughing)
Explicatie : Tinci= Tinciul este un material folosit la tencuiala. Poate fi gasit in comert, la depozite de materiale de constructii sau magazine. rolling on the floor))))

| Steluta444 a răspuns:

Inainte sa te dai cu fond de ten spala-te pe fata cu sapun si apa iar dupa aplica un fond de ten mat sau chiar si normal (insa cel mat te va ajuta mai mult ) iar dupa o pudra
Daca ai foarte mult sebum poti sa-ti cumperi servetele care apsoarbe sebumul de pe fata.