| Kiki20098 a întrebat:

E adevarat ca apa de gura poate cauza cancer?

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Cancer,nu cred, dar candidoza bucala, se poate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, daca ar fi asa ar trebui scoasa de pe piață toata cantitatea de apă de gură care se vinde in super si hyper marketuri, plus ca niciun medic stomatolog nu ar recomanda pacientilor clatirea gurii cu apă de gură, deci clar nu cauzeaza cancer, apa de gură protejeaza dintii de boli precum paradontoza si impiedică caderea dintilor.

| CuriousStuff a răspuns:

Mai nou orice poate sa provoace cancer, dar nu direct, prin diferite mecanisme si doar in anumite conditii.

| Clorox a răspuns:

Nu chiar...

| eminescuhipiot a răspuns:

Nu, ca nu o bei, ci doar te cltesti cu ea. Acuma astia scot tot felul de teorii din orice, hai ca inteleg ca hrana e injectata, dar apa de gura...da-o in colo.