| Kiki20098 a întrebat:

E adevarat ca brăţările din elastice multicolore, sunt făcute din materiale cancerigene, si ca sunt periculoase pentru sanatate?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat. La fel de adevarat este si ca cerceii, purtati zilnic, cauzeaza cancer de col uterin.

| 1231242 a răspuns:

Buna!

Sunt toxice daca sunt ingerate, dar ma indoiesc ca produc cancer...

| Anitta18 a răspuns:

Buna.Este adevarat.Bratarile acelea produc cancer de piele.

| pruneeex3 a răspuns:

Da. E adevarat. A aratat odata la stiri ca doua fete au murit din cauza cancerului produs de acestea.Si cerceii nu sunt cancerigeni, daca eu nu am nimic, nici nu voi veti avea, port cercei Zi si noapte de la 5 ani ( mentionez ca am 11) si nu mi s-a intamplat nimic.