| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca de la Posta nu poti ridica colet decat daca ai adresa in orasul respectiv? adica daca sunt din Iasi si ma aflu in Bucuresti, nu pot ridica un colet aflandu-ma in Bucuresti, pe o adresa a unui prieten de exemplu?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poșta Română are niște reguli stupide și nu îți va elibera acel colet dacă nu ai măcar viză de flotant pe adresa trecută la „destinatar".
În schimb, poți să primești coletul fără adresă, la post restant. Și îl ridici de la oficiul poștal unde e trimis. Că oricum trebuie să mergi la ei, nu e serviciu de coletărie să vină curierul cu marfa la ușa ta.
PS - chiar, de ce nu folosești un serviciu de curierat? Ăștia livrează orice, oriunde, oricui!

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Merge cine a zis ca nu?

| gabrielaaaa27ly a răspuns:

Se poate. Nu vad de ce să nu fie posibil.