| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca in 2012 va fi sfarsitul lumii?

23 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Vom trai si vom vedea daca va fi sfarsitul lumii, adevarul este ca nimeni nu stie cu certitudine cand va veni sfarsitul lumii, decat Dumnezeu.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt vorbe fara acoperire, vom trai si vom vedea.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu credwinking

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Felicitări! Întrebarea ta e a 2012-a pe această temă!

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii, va fi o schimbare majora in omenie, un eveniment astronomic, o schimbare de poli, cam asa nicidecum nu vom muri.Cauta pe internet schimbarea majora din 2012.Intra pe www.paranormal.ro si cauta mai bine despre 2012. Un lucru e sigur, nu vom muri.

kratos
| kratos a răspuns:

Simple speculatii...

| hax0r a răspuns:

Da. grabeste-te

| Razvan a răspuns:

Da.Acuma toata problema se invarte in jurul orei in care va lovi...acel ceva, sau cineva.Mayasii au zis ca pe la 9, dar pe la colturi se vorbeste ca ar veni in jur de 11.Numai bine, am timp sa imi beau ceaiulhee hee
Serios, chiar crezi in asa ceva?hee hee
Sfarsitul vine cand morihappy

| hamsterx a răspuns:

Http://www.it-base.ro/2008/02/28/doua-mii-doispe/ mayasii asa spun :-? pana acum au avut dreptate in tot ce au zis, tot ce au prezis s-a mintamplat, acum nu se stie, ramane de vazut...fiecare crede ce vrea!
dar uite ce se spune mai nou : http://www.descopera.ro/......itul-lumii

| B3cKham a răspuns:

Maiasii au construit un calendar foaste sofisticat in timpul existentei lor, dar acesta se sfarseste in 2010.In calendar au fost scrise si cateva intamplari care s-au adeverit...De asemenea si Nostradamus a scris cateva evenimente care s-au intamplat, printre care si Sfarsitul Lumii-------Eu am avut cartea unde erau scrise evenimentele din fiecare an, in 2012 scria de sfarsitul lumii, dar apoi continua cu 2013, 2014 si asa mai departe ceea ce este foarte ciudat-----

Acum o parere presonala: Cred ca o sa se intample ceva major! Dar nu cred ca va fi sfarsitul lumii...Intr-o zi va veni deoarece Pamantul nu va mai avea cu ce sa ne "hraneasca", dar NU in 2012 tongue

| emy_8408 a răspuns:

Nu cred asa ceva doar presupunerihee hee

| Majj a răspuns:

Nu. Mayasii spun ca va fi o schimbare, nu un sfarsit

| poesia a răspuns:

Numai Dumnezeu stie

| oky a răspuns:

Nu stiu. Sa vedem.

| Яùxsi a răspuns:

N`avem de unde sa stim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie la,, cauta intrebari si raspunsuri`` chestia asta, si sa vezi cat s-a discutat despre acest subiectwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa te ingrijoreze sfarsitul lumii ci mai degraba sfarsitul tau sa nu te prinda indatorat sau certat cu aproapele tau ci mai aproape de DUMNEZEU

| l0rre a răspuns:

Nu.

| constantyna a răspuns:

Nu stie nimeni cand va fi sfarsitul lumii acesteia, asa cum o cunoastem noi. Dumnezeu tot amana acest "sfarsit", cat timp mai exista oameni care se vor mantui, acum acei oameni sunt pacatosi(sau nu s-au nascut inca), dar Dumnezeu are rabdare cu cei care se vor cai de pacate, isi vor schimba viata, Dumnezeu stie cine are de gand sa se mantuiasca, El ii asteapta pe toti "ai lui", deci depinde de oameni cand va veni sfarsitul lumii, asa spun Sfintii Parinti.Atata timp cat mai sunt oameni care se roaga pentru binele omenirii, inca nu vine sfarsitul.Asa scrie si in Apocalipsa(Revelatia), ultimul capitol din Noul Testament, ortodox.Biblia este scrisa in parabole, pilde, este greu de interpretat(nu incerca singur/a). Sunt scenarii stiintifice, o groaza, despre sfarsitul lumii.Sunt predictii, o sumedenie.Si anul 1000, si anul 2000 s-au crezut sfarsitul lumii.Omul nu are capacitatea de a intelege toate "tainele" acestei lumi, la fel cum nu poate patrunde in toate tainele sufletului si ale creierului uman.Nici un om nu poate stii cand vine sfarsitul lumii, mai bine ne-ar preocupa cum vom sfarsi fiecare, cu demnitate, curati sufleteste(spovediti si impartasiti), sau vom sfarsi rau, plini de pacate(nespovedite), cu morti cumplite-boli, accidente rutiere, etc). Reflectati la starea propriului suflet, e mai util!

| misiik a răspuns:

Daca ai sti, dinainte despre cum sa-ti traiesti propia viata ar avea un sens.

| Bubulet a răspuns:

Nu s-a mai spus ca si in 200 e sfarsitul lumii si nu a fost asa. asa ca nu-ti face griji pentru urmatorii ani si gandeste-te la prezent.

| catalinutza_8298 a răspuns:

Hmmthinking laughing Poi nu stiu cum sa iti zic adica ca cred si nu credlaughing asta e vom muri ori cum odata si odata tot o sa murim dar ca eu cred ca vom muri de raslaughing pe bunewinking

| sweety93 a răspuns:

Sincer...nici Iisus nu stie cand va fi sfarsitul doar Dumnezeu Tatal. Apoi niste mayasi care sunt doar niste oameni? hai sa fim seriosi. De cate ori s-a spus pana acum ca va veni sfarsitul? laughing