| AndreiutaAd12 a întrebat:

E adv ca dacă pun telefonul intr-un bol cu orez absoarbe apa?

Răspuns Câştigător
| Idontcare69 a răspuns:

Este adevărat, eu am scăpat telefonul in apă si apoi l-am pus o ora in punga cu orez, era ca si nou laughing încearcă

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Telefonul nu, orezul da.

| doctorandus a răspuns:

Depinde, cel mai sigur este sa stergi toate contactele cu servetele de sters ochelarii (cu un fel de alcool pe ele).

| anonimg a răspuns:

Nu stiu cine ti-a spus asta, dar cred că a făcut o glumă pe seama ta.
Nu crede tot ce ti se spune. Doar orezul poate sa absoarbă apa, dar nu si telefonul.
Nu asculta si nu crede toate vorbele care ti se spun.

| CdeMetal a răspuns:

Nu.
Dar o să vină un chinez să-l repare.

| KillaNoFilla a răspuns:

Daca nu stiti, va spun eu, sarea si orezul absorb apa.
Eu mi-am sters telefonul cu mai multa apa si nu a mai vrut sa se aprinda apoi l-am lasat peste noapte intr-un bol de orez si dimineata a pornit

| AKH404 a răspuns:

Nu este adevărat. Sa nu crezi in prostiile astea. Daca scapi telefonul in apa de demontează bateria daca este detașabilă și de lasă telefonul câteva ore așa, fara sa-l aprinzi, fara să încerci să vezi dacă de mai aprinde.
Degeaba-l bagi la orez că nu faci pilaf.
Și avea după 7-8 ore, nu contează timpul, nu exista nu ne anume de ore care sa treaca, important e sa de usuce apa.
Evita și uscarea cu feonul. Nu faci nimic altceva de atunci sa împrăștii apa in el.
Lasa-l sa de usuce "natural". Te pup.

PS: pentru mai multe informații mă găsești în PM.