| Edyss10X a întrebat:

E bine sa conectez un monitor de la calculator la un laptop daca monitorul e putin mai vechi? E LG cu ecran plat, din 2005 si sunt putin ingrijorat sa nu mi se strica laptop-ul. Cand e conectat l-am setat sa se vada doar monitorul nu si cel de la laptop pentru ca altfel imaginea se reprezinta atat cat este si ecranul laptopului. Deci e bine sau nu happy?

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Nu se defectează nimic. Însă trebuie să setezi Laptop-ul să lucreze in Dual Monitor sau doar pe monitorul extern. Cu tasta Fn și incă una (funcție de marcă), poți selecta monitorul.

| Edyss10X explică (pentru Admunssen):

Am selectat pe monitorul cel mare si cel al laptop-ului este oprit. Tin sa mentionez ca monitorul cel mare a fost reparat anul trecut si au schimbat ecranul intreg.

1 răspuns: