| Mihai651 a întrebat:

E posibil ca oamenii sa pot postra cumva constiinta sau creierul omului astfel incat sa supravietuiasca? mie unul mi se pare o prostie cat casa! doar intreb...e posibil? mie mi se pare sf,stiu ca am facut pc-uri,cu stiinta si astea, dar nu ai cum sa tii un om in viata din cauza mediului nu-i asa?

4 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Eu cred ca fiecare are o energie (sufletul)si dupa moarte aceasta continua sa trăiască avand constiinta si memorie, deci nu are rost sa port o conversatie cu tine.
Sau poate Universul fiind infinit pot exista fiinte cu acelasi ADN ca tine, deci poate in acest moment trăiesti in mai multe corpuri si prin intermediul acestora vei supraviețui si dupa moarte.

| Mihai651 explică (pentru BlackRose03):

Einstein cum de nu s-a gandit la asta si a zis ca nu isi iamgineaza un om care ar putea supravietui mortii sale fizice? eu cred ca ar trebui sa te mai documentezi!

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mihai651):

Tu esti cel care ar trebui sa se mai documenteze.E doar parerea mea.
Einstein a trăit acum mult timp si fata de tine cand decid felul in care vreau sa vad cum a inceput tot sau sa-mi formez o idee e despre viata dupa moarte nu ma iau dupa opiniile unor persoane decedate de mult sau...a altora.
Nu crezi in suflet si nici Einstein nu credea deci nu vreau sa incep o conversatie cu argumente pro si contra cu un ateu si e foarte probabil ca Universul fiind infinit sa existe fiinte cu acelasi ADN ca tine dar care in ciuda acestui fapt sa nu fie cu adevarat tu.Adica sa aibă idei diferite, o viata diferita, un alt mod de gândire.
Un tu opus tie.
In viata nu te mai lua dupa Einstein si alte persoane asemenea lui cand iti pui intrebari legate de stiinta, gandeste.

| Caty68 a răspuns:

Orice este posibil.