| aestahv a întrebat:

E vreo aplicație cu care îmi pot scana codul QR să aflu data exactă de când va deveni Certificatul Verde valabil? M-am vaccinat azi cu doza a doua și după calculele mele de pe 6 februarie ar trebui să fie, dar am nevoie să știu sigur.

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Recomandat de cineva de aici:
https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.sts.dcc&hl=en_US&gl=US
MERGE, am testat pe codul QR al unui prieten (eu nu am cod QR), doar ca daca vrei sa il testezi pe al tau, iti trebuie alt telefon sau codul tau QR pe alt device

| CIaudiu a răspuns:

La 10 zile dupa a doua doza in cazul certificatului verde valabil in Romania si la 14 zile pentru UE. Poti instala aplicatia asta:
https://greenpassapp.eu/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 10 zile de la doza 2!

| cozmindaniel a răspuns:

Salut. Poți scana direct de unde îți apare codul QR. Nu îți trebuie o aplicație anume. Dacă ai Samsung e ceva mai simplu că adaugi extensia în meniu, iar dacă nu, te descurci în browser. Apeși pe cele trei liniuțe din colțul stâng partea superioară a ecranului și ai opțiunea de check DCC. Bineînțeles, de pe un alt dispozitiv. Dacă nu, faci un ss la cod, ți-l trimiți ca mesaj pe ceva și scanezi de pe laptop. Sau descarci direct o aplicație de citit codurile QR. Aici sunt mai multe