| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat ca, componentele pentru bicicletă sub denumirea "shimano" sunt mai calitative decât oricare alte componente? Vreau să îmi schimb frânele la bicicletă ( frânele cu totul, nu numai saboții - am frâne v brake) și nu stiu către ce marcă să mă orientez.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cu V-Brake nu mi-am batut capul foarte mult, dar da, Shimano sunt foarte bune din cate stiu.

La frane pe disc exista altii si mai buni, sau cel putin la fel de buni. (MAGURA, SRAM... )

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Shimano, SRAM, Campagnolo - de la mic la mare...

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

M-am uitat la prețul unei frâne V-BRAKE Sram, de doua ori cât Shimano. La cealaltă marca nu ma mai uit, deja îmi și imaginez prețul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Calitatea de top are si preturi pe masura in majoritatea domeniilor. Mai putin smartphones, unde idiotii arunca cu bani in mizeriile celor de la Samsung si Apple, haha.

| cfrtobias a răspuns:

Asa se zice ca da si eu asta am

| GicaGigekGica a răspuns:

Shimano is the best happy