| galatasaray a întrebat:

Este adevarat ca tarile din vest stau mult mai bine decat Romania la toate capitolele?

5 răspunsuri:
| starmaker a răspuns:

Sunt tari cu aceleasi probleme, in mare, ca si aici. Diferenta e ca acolo e un nivel de saracie mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este adevarat.
Noi stam foarte bine ca capitolul hotie, xenofobie, distrugerea mediului, poluarea apelor, lipsa educatiei in masa si a bunului simt, lipsa bunelor maniere si nepunerea lor in practica, stam foarte bine la import in loc de export etc.
Ar mai fi destule iar unele chiar nu le pot spune.

| Amidepsi a răspuns:

Da...in caz ca nu a mai observat nimeni, Romania a inceput sa fie comparata cu Africa.Asta e, e vina noastrastraight faceNu coteaza din ce punct cardinal luam concurenta, noi tot jalnici suntemcrying.

| TDman a răspuns:

Fiecare tara este speciala in felul iei...Nu imi vine nimic in minte acum despre Romania, dar pot sa-ti spun ca la unele capitole, tarile din vest intrec Romania... chiar foarte mult.

| BitterSoul a răspuns:

Eu cred ca majoritatea tarilor stau mai bine decat Romania la toate capitolele...Nu numai cele din vest...