| Dorin93 a întrebat:

Este adevarat ca toate taxiurile din Brasov sunt albe?

Răspuns Câştigător
| roby096 a răspuns:

In brasov toate sunt albe, ori sa aiba macar plafonul alb. Sunt din brasov si iti pot garanta alta, dar mai sunt si mici execepti, spre exemlu vad tot timpul un taxiu mercedes(e tot acelasi mereu, e in acelasi loc de parcare) crem s nu are nici macar plafonul alb.
Funda?

1 răspuns:
| ΔH a răspuns:

Depinde de politica fiecarui oras, de exemplu la noi in Severin, e obligatoriu ca orice masina de taxi sa aiba cel putin plavonul galben. (exemplu http://www.portalsm.ro/......scu6_s.JPG )
Am vazut intr-un oras o companie de taxi unde toate sunt Opeluri Astra Caravan albe... deci acolo nu-i obligatoriu sa fie sus galben.