| anonim_4396 a întrebat:

Este bine sa fac update la windows? Astept raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| Ionutz_9325 a răspuns:

Hmmmm...cam nu.Ca o sa iti descarce windows geniune atunci inseamna ca ai windows-ul piratat si o sa ti-l inchida sau cam asa ceva.Am patit si eu si nu mai vreau inca odata iti recomand sa iti dezactivezi Automatic Updates din Control Panel>>Security Center>>Automatic Updates in josul paginii si dai click pe el si dai pe OFF eu asa fac.Asta doar daca nu il ai pe cd original...

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

E bine dar doar daca ai windows original, daca nu ai, degeaba faci.

| Mădă0611 a răspuns:

Da, e cam obligatoriu daca vrei sa iti functioneze bine windowsul. Anumiti antivirusi "comenteaza" daca nu ai update-urile la zi. Seteaza sa te intrebe ce update-uri vrei sa instalezi si daca ai W7 ai grija sa te feresti de Update for Windows 7 (KB971033), asta e cel cu genuine, de care se sperie lumea laughing)

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Este bine pentru ca ii sporeste securitatea calculatorului, in acelasi timp windowsul se obisnuiescte cu calculatorul tau si merg din ce in ce mai bine, si nu mai se misca greu. chestii din astea.

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

Da, normal. ti se upgradeaza programele si etc... funda?

| Radoi21 a răspuns:

Nu cred ca se intampla nimic. Pt ca si eu am facut update, si nu so intamplat nimic.

| Radoi21 a răspuns:

Nu e neaparat sa il opresti, poti sa faci update, dar nu la "genuine" cum zicea yonutz, ca fac si eu update, dar la genuine nu