| SundMax a întrebat:

Este compatibil placa de baza Asus M2n-MX Cu Windows 7 ultimate si ce setari trebuie facute din bios? Am incercat sa instalez windows 7 ultimate insa la setari din bios nu-mi arata dvd-rom numai CD-Rom,deci se pare ca nu primeste DVD La instaleare placa de baza sau poate o fi alta problema,Cine ma ajuta?, Multumesc Funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Palaca nu recunoaste modelul de DVD-ROM. Ar trebui sa incerci cu un DVD-RW de la cineva. Daca nici asa nu merge ar trebui facut un update la BIOS. Cineva care se pricepe altfel risti sa ramai fara placa de baza.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai placa ta de baza nu recunoaste dvd rom ia de la cineva un dvd rw

| SundMax explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns, dar cu dvd romul care il am acuma in pc am instalat windows xp sp3 pe CD, De pe stik bootabil acelasi windows xp sp3 Ca pe CD Nu instaleaza!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SundMax):

Pai cumpara un dvd rw

| SundMax explică (pentru anonim_4396):

Am cumparat un DVD-RW
http://www.emag.ro/dvd-writer-lg-sata-negru-bulk-gh22ns50/pd/E66G3BBBM/
Si am incercat sa bootez pe un DVD-R 1-8x Cu programul Nero 6 si imi scoate DVD-R (Discul) din DVD-RW [Nu este compatibil dvd-rw cu discul DVD-R? Sau este prea mic pentru viteza de scriere? Multumesc! Cer ajutor!

| SundMax explică:

Am instalat windows xp sp3 cu acest DvD-rom bootabil de pe CD, De ce functioneata pe CD si pe DVD nu? Ms!

| rares2222 a răspuns:

La fel ca raspunsul lui Salontanul placa nu recunoaste modelul de DVD-ROM.Ar trebui sa incerci cu DVD-RW de la cineva. Daca nu merge asa ar trebui facut upade la BIOS.Cineva care se pricepe la asa ceva altfel risti sa rami sa pierzi placa de baza. Bafta multa cu placa de baza!