| lucian820 a întrebat:

Este ilegal sa cumpar adidasi contrafacuti din China in Romania? Mi-am luat 3 perechi de adidasi si cei de la vama mi-au oprit coletul pentru inspectie.Am dat 6€/pereche.Sunt sanse sa-mi retina coletul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal daca sunt doar pentru tine si nu cumperi mai multi ca sa-i comercializezi.
Nu cred ca ii vor retine, sunt putini.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca nu ii cumperi in scopuri comerciale nu este ilegal.

| AmandinaDragan a răspuns:

Da e ilegal. Pot sa te si amendeze.

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca sunt contrafaceri eu pot sa-ti garantez ca-s probleme. Mai ales daca au si marca scrisa pe ei.