| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Este legal sa fac dropshipping in felul urmator: imi fac un cont (store) pe Instagram, iau poze de pe aliexpress cu produsele lor, le postez acolo, le dau la un pret mai mare iar cand cineva comanda eu trimit datele persoanei la comanda de pe aliexpress? Fara ca aceasta sa stie

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu e legal. E evaziunea fiscala pentru ca faci profit fara sa platesti taxe.

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru Wr3nch):

Si cum se face corect, legal?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Și ce ii spui clientului când durează o lună până ajunge coletul?

| sofiaaaa001 a răspuns:

Nu ti se pare putin ca suna a frauda ce vrei tu sa faci? evident ca nu este legal, nici nu pricep cum de iti poti pune o asemenea intrebare